Our events

Vintage Market Szafy Przyjaciół w Jasiu i Małgosi

10 listopada, godz. 10.00

Pyszna kawa i wyjątkowe ciuchy?
Takie rzeczy tylko u nas w sobotę 10 listopada.
Zapraszamy na Vintage Market Szafy Przyjaciół Wspólnoty Sant'Egidio, na którym będziecie mogli złowić niebanalne ubrania, a przy okazji pomóc ubogim i bezdomnym w Warszawie. Jak?

Szafa Przyjaciół to miejsce, które działa w podziemiach kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus na ul. Tamka. To miejsce, które nie tylko sprawia, że bezdomnym jest cieplej, bo dostaną tam kurtkę, kiedy idzie zima. To również miejsce, w którym choć przez chwilę odzyskują odrobinę godności, bo nikt nie każe im brać co jest i nie narzekać, bo przecież i tak nie mają nic… W Szafie Przyjaciół mogą poczuć się ważni, mieć swoje zdanie, ulubiony kolor, mogą przebierać w wieszakach i wybrać co im się podoba.

Mogą to zrobić dzięki temu, że inni ludzie, którzy chcą zrobić coś dla drugiego człowieka albo po prostu mają zbędne ubrania, przynoszą je do Szafy Przyjaciół. Szafa te rzeczy segreguje i rozdaje potrzebującym.

Ale nie wszystko, co Szafa Przyjaciół otrzymuje od darczyńców jest przydatne bezdomnym. Piękne sukienki, oryginalne żakiety, marynarki czy fikuśne torebki – to nie sprawdza się, kiedy żyje się na ulicy. Ale może spodobać się Wam.

Pomysł jest taki: Szafa Przyjaciół nadaje tym rzeczom drugie życie, sprzedając je na Vintage Markecie. Cena? Co łaska. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostają przeznaczone na zakup podstawowych środków higienicznych, które bezdomni otrzymują podczas wizyty w Szafie. Otrzymują pod warunkiem, że mydła czy pasty do zębów już nie wyszły… Niestety często wychodzą, zbyt często i za szybko.

Dlaczego zapraszamy Was w sobotę 10 listopada. Z pewnością upolujecie dla siebie coś wyjątkowego, a przy okazji uda się Wam sprawić, że mydła z Szafy Przyjaciół zwolnią kroku i nie będą wychodzić tak szybko;)

Więcej informacji o Szafie Przyjaciół i Wspólnocie Sant'Egidio znajdziecie tutaj:
https://www.santegidio.pl/szafa
https://www.facebook.com/santegidio.warszawa/